Olağan Genişletilmiş Üye Toplantısı

Olağan Genişletilmiş Üye Toplantısı

Antalya Genç İşinsanları Derneği (ANTGİAD)’ nin Genişletilmiş Olağan Üye Toplantısı, Başkan Mustafa Cengiz, dernek üyesi iş insanları, misafirler ve Uzman Dr. Kerem Dündar’ın katılımıyla Hotel Su’ da gerçekleşti.

ANTGİAD Genel Sekreteri Eser Arslanbay son 2 ayda yapılan dernek faaliyetlerini anlattı ve yakın bir zamanda “ANTGİAD Akademi” olarak düzenlenecek eğitim projesinin detaylarına değindi.

Toplantı konuğu Uzm. Dr. Kerem Dündar, ‘Geleceğin Liderlerinin Beyni’ konulu sunum gerçekleştirdi. Kişisel becerilerden inovasyona kadar tüm konulara değinen Uzm. Dr. Dündar, “Geleceğin lideri olmak, dönüşen dünyaya öncelikle birey olarak adapte olmak demektir. Biz liderdik dediğimizde sürekli birilerini yöneteceğimizi zannediyoruz ama önce insanın kendini yönetmesi gerekir. Liderlerin kendini yönetmeyle ilgili problemi oldukça liderlik kısmını çözemeyiz. Bir kişiye bile liderlik yapıyorsanız önce kendinizi iyi yönetiyor olmanız lazım. Liderin en önemli organı sorulduğunda tarih bize beyin dememiştir. Yıllardır kalbin daha önemli olduğunu düşünmüşler. Hayatının nasıl geçeceğini ayarlayan organa beyin diyoruz. Beynin nasıl kullanılacağını öğrenirseniz dışarıyı yönetmeye başlıyorsunuz. Dışarıyı dönüştürmeye, değiştirmeye başlıyorsunuz. Bu etkileşim çok önemlidir. İnsanlar iletişim halinde oldukça daha etkin bir hayat yaşamış. İnsan tek başına yaşadığında o kadar verimli olmuyor hayatta kalma ihtimali düşüyor. Birlikte hareket etmenin gücünü fark ettiğiniz takdirde güçlüsünüz” diye konuştu.

Sayın Dündar’a günün anısına ANTGİAD Başkanı Mustafa Cengiz teşekkür hediyesi takdim etti ve yeni üyelere üyelik belgesi takdim edildi. Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir