ANTGİAD Artık İŞADAMI Değil, İŞİNSANI

ANTGİAD Artık İŞADAMI Değil, İŞİNSANI

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı yaptı.

ANTGİAD artık İŞADAMI değil, İŞİNSANI

1990 Yılında kurulan Antalya Genç İşadamları Derneği isim değişikliği kararı aldı. ANTGİAD’ın yeni adı Antalya Genç İşinsanları Derneği oldu.

ANTGİAD, ‘kadın-erkek’ eşitliğini gözetmek için önemli bir adım attı. ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sibel Polat;”ANTGİAD, Türkiye’nin çağdaş uygarlık düzeyini yakalama ve aşma anlayışı içinde, kadın-erkek eşitliğini siyaset, ekonomi ve eğitim açısından gözeten, toplumun öncüsü ve girişimci iş insanlarından oluşan bir topluluktur. Bu sebeple günümüzde çağdışı kalan cinsiyetçi “iş adamı” ibaresi yerine derneğimizin adının, logosu korunarak, ANTALYA GENÇ İŞİNSANLARI DERNEĞİ olarak değiştirilmesini öneriyorum”dedi. Katılanların oy birliği ile alınan kararda ANTGİAD kısaltması ve logosu korunarak, isim değişikliği kabul edildi. Sözü devralan MMO Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, İş Dünyasında ve STK’larda kadın başlıklı sunum yaptı.

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz Güneş Kumsal; “Antalya ve çevresinde faaliyet gösteren, ortak ilke ve hedefleri benimsemiş, kuruluş amaçları aynı sanayici ve iş insanı dernekleri ile güç birliği sağlayarak, ortak çalışma zemini yaratmak ve bu sayede bölgesel, sektörel ve ulusal ekonomik politikaların oluşmasına katkıda bulunmak, projeler geliştirmek, iş dünyasını ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyu ve yetkili kurumlara duyurmak amacıyla BATI AKDENİZ SANAYİ VE İŞ DÜNYASI FEDERASYONUNA katılmayı öneriyorum” dedi. Katılanların oy birliği ile alınan kararda BAKSİFED Üyeliği kabul edildi. Bahattin Ereş Başkanlığında devam eden toplantıda TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Eroğlu, Baksifed hakkında detaylı bilgi aktardı.

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cengiz “Dünyada hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez” Mustafa Kemal Atatürk.

İşte bu şiarla cinsiyetçi sözlerden uzaklaşmak için atılan küçük adımlar, bu hususu içselleştirmede son derece mühimdir. Her zaman söylediğim gibi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı ateş yolumuzu aydınlatan en güçlü ışıktır. Toplantımıza katılan tüm üyelerimize ve konuklarımıza teşekkür ediyorum, dedi.

Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir