ANTGİAD BAŞKANI SERT: DÜNYA EKONOMİSİNDE YERİMİZİ ALMALIYIZ

ANTGİAD BAŞKANI SERT: DÜNYA EKONOMİSİNDE YERİMİZİ ALMALIYIZ

Haberi tüm basında görüntülemek için tıklayınız.

Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Olağan Genişletilmiş Üye Toplantısı konuğu Teknoloji Yazarı, Trend Avcı’sı  Serdar KUZULOĞLU oldu. ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, misafirler ve üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda “Yeni Dünya, Yeni Tüketici, Yeni Şirket” konuşuldu.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman SERT, ”Teknoloji günden güne gelişen ve hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen bir kavram. Bu kavram iş dünyasını da yakından ilgilendirmekte.  Biz genç iş insanları, çağın gerekliliklerini takip edip bu yönde kararlar alıp, işletmelerimizin geleceği açısından da son derece kritik bir öneme sahip olan teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek durumundayız. Bugün de değerli konuğumuzdan konuşmamın başında bahsettiğim gibi Yeni Dünya’da bizleri neler bekliyor, şirketler ve tüketiciler bu gelişmelerin karşısında nereye evrilecek kendisinin öngörüsü bilgi ve birikimiyle haberdar olacağız.

BİLİM VE AKLIN IŞIĞINDAN YARARLANARAK TOPLUMSAL SORUNLARA ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR, AYNI ZAMANDA BİRBİRİMİZİN GELİŞİMİNE KATKI KOYMAYA GAYRET GÖSTERİYORUZ.

Bilim ve aklın ışığından yararlanmayan ve özgür düşünemeyen bir toplum, sadece teknolojik açıdan değil, toplumsal gelişmişlik düzeyi açısından da geride kalır. Sorgulayan ve özgür düşünen her birey, yaratıcı fikir ve düşüncelerle ahlaki değerleri geliştirir. Böylelikle hem teknolojik gelişmelerin hem de toplumsal gelişimin önünü açar.

Antalya Genç İş İnsanları Derneği olarak şehrimize ve ülkemize bu bakış açısıyla hizmet etmeye çalışıyoruz. Bilim ve aklın ışığından yararlanarak toplumsal sorunlara çözümler üretiyor, aynı zamanda birbirimizin gelişimine katkı koymaya gayret gösteriyoruz. Ne mutlu ki 32 yıl önce aynı bakış açısı ve vizyonla kurulan derneğimiz bugün de günden güne güçlenen yapısıyla, ürettiği projelerle şehrimize değer katmakta ve üyelerinin vizyonunu yansıtmaya devam etmektedir.

SADECE SÖYLEMDE DEĞİL EYLEMDE DE SÖYLEMLERİNİ HAYATA GEÇİREN BİR ŞEHİR VE BİR ÜLKE OLMALIYIZ.

Albert Einstein bu durumu şöyle ifade ediyor; İnsanların ağzından çıkanları dinlemeyin, tüm dikkatinizi yaptıklarına verin diyor. Bizler de genç iş insanları olarak, söylediklerimizi eylemlerimize dönüştürmeye var gücümüzle çalışıyor, şehrimize örnek olmaya çaba sarf ediyoruz. Bu gücü de elbette ki üyelerimizden alıyoruz.

Teknolojiye ayak uydurabilmek ve dünya ile rekabet edebilmek için, adil rekabet ortamının sağlanması, bilime ve ar-geye yatırım yapılması, hukukun her türlü kişi ve kurumdan üstün olduğu, eleştiren ve sorgulayan bireylerin yetiştiği bir toplum olmanın gerekliliği, zannediyorum bugün bu salondaki herkesin kabulüdür. Bunu sağlamak içinde bize düşen; adalet karşısında eşitliği savunan, fikri ve vicdanı hür genç iş insanları olmalı,  mücadeleden yorulmayan bir anlayışla yarının emanetini bugün geliştirerek gelecek nesillere devredebilmeliyiz.

Engellere karşı direnen, sorunlara çözümler üreten, korkusuz ve uyanık bir şekilde dünya ekonomisinde yerimizi almalıyız. Artık teknolojik gelişmeler daha hızlı ve bilgi çok hızlı yayılıp gelişiyor. Tv kullanımı 22 yılda 50 milyon kişiye ulaşırken bir video oyunu sadece 19 günde 50 milyon kişiye ulaşabiliyor. Bu gelişmeleri doğru analiz etmeli ve rekabetin giderek zorlaştığı bir dünyada katma değeri yüksek bir ticaret anlayışını hayata geçirmeliyiz. Bunu da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere olan mirasıyla başarabiliriz. Bu mirası izninizle hatırlatmak istiyorum.

Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, ilim ve akıldır.” Demiştir.

Teknolojik gelişmelerle ilgili bilgiler veren ve tecrübelerini aktaran toplantı konuğu Serdar KUZULOĞLU sunumunun ardından üyelerin sorularını samimiyetle cevapladı. ANTGİAD Başkanı Osman SERT tarafından, günün anısına konuk konuşmacı Serdar KUZULOĞLU’na teşekkür hediyesi takdim edilirken yeni üyelerinde üyelik belgeleri takdim edildi ve toplantı fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir