ANTGİAD BAŞKANI SERT’TEN 23 NİSAN MESAJI

ANTGİAD BAŞKANI SERT’TEN 23 NİSAN MESAJI

ANTGİAD BAŞKANI SERT’TEN 23 NİSAN MESAJI

Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’nci yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında 23 Nisan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasının yıldönümü olarak bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temel dayanağı olduğunu ifade eden Başkan Sert, “Atatürk’ün liderliğinde Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını, büyük reformların millet iradesi doğrultusunda hayata geçirilmesini sağlayan TBMM, kurtuluşumuzun ve kuruluşumuzun sembolüdür” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasisinin evi olan TBMM’nin kuruluş yıldönümünü ülkenin geleceğinin aydınlık yüzlerine hediye ederek bu günün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmasına da değinen Başkan Osman Sert, mesajını şöyle sürdürdü;

“Gazi Meclis’in açıldığı günün Büyük Atatürk tarafından çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmesi, Ulu Önder’in ülkemizin geleceğinin emanetçisi olan çocuklarımıza ve Cumhuriyetimize verdiği değerin ve duyduğu güvenin en somut göstergesidir. Bugün bizler de Ulu Önder’in bizlere çocuklarımız için bıraktığı bu emaneti sonsuza dek büyük bir coşku içerisinde kutlayarak geleceğe taşıyacağız. Biliyoruz ki çocuklarımız ülkemizin ve milletimizin en büyük zenginliği ve umut kaynağıdır.

ANTGİAD olarak çocuklara daha iyi bir gelecek hazırlayacak her projenin her zaman içerisinde yer almaktan mutluluk duyacağız. Çocukların mutlu ve huzurlu bir geleceğe sahip olmaları için, her zaman üzerimize düşenin fazlasını yapmaya hazırız. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onlar her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır.”

Mesajının sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın artık sadece Türk çocuklarının değil dünya çocuklarının bir bayramı olduğuna dikkat çeken Başkan Osman Sert, mesajını şöyle tamamladı;

“Bugün dünyanın farklı coğrafyalarında savaş içerisinde, açlık ve acı içerisinde olan milyonlarca çocuk bulunuyor. Umuyorum bir an önce bütün dünya çocukları sağlığa, mutluluğa ve huzura kavuşsun. Çocuklar acıdan, şiddetten ve savaştan uzak dursun ki mutlu ve huzurlu bir gelecek tasarlayabilsinler. Umuyorum bir an önce savaşlar ve acılar son bulur. Çocuklar oyunlarına ve eğitimlerine bir an önce kavuşurlar.

Bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Büyük Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını ve gazilerimizi saygı, minnet ve özlemle anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, gözlerinden öpüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir