Olağan Genişletilmiş Üye Toplantısı

Olağan Genişletilmiş Üye Toplantısı

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD)’ nin Genişletilmiş Olağan Üye Toplantısı, Başkan Mustafa Cengiz, dernek üyesi iş insanları, misafirler ve Prof. Dr. Emre Alkin’in katılımıyla Hotel Su’ da gerçekleşti.

ANTGİAD Genel Sekreteri Eser Arslanbay’ın faaliyet raporu sunumu ve ANTGİAD Başkanı Mustafa Cengiz’in açılış konuşmasının ardından söz alan Prof.Dr. Emre Alkin, yaptığı açıklamasında; “Teknolojinin hızla geliştiği ve artık elektronik ortamda ticaretlerin yapıldığı, Endüstri 4.0’dan sonra Endüstri 5.0’ın konuşulduğu günümüzde fiyat, üretim ve dolaşım alanı arasındaki çelişkide kim daha güçlü ise onun yönlendirmesi ile fiyatlar oluşmaktadır. Teknoloji üretimi ve teknoloji yatırımında atılım ve cesaret çok önem arz etmektedir. Günümüzde artık yatırım ve istihdamdan ziyade dünyada çok büyük gelirler elde eden ve bu gelirlerini teknoloji sayesinde kuran firmalar dünya piyasalarında söz sahibi olmuşlardır. Buna örnek verecek olursak, dünyanın en önemli kaynağı artık petrol değil veri tabanı (Data) olmuştur. Türkiye’nin önümüzdeki on yıl içinde karşılaşacağı en büyük zorluk bölge ve dünya tarihindeki yerini anlamak ve bunun getirdiği anlayışı benimsemektir dedi. Türkiye ekonomisindeki son gelişmeleri ele alarak, son günlerde ekonomideki hareketlilik ve doların artışı ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Katılımcıların sorularını tek tek yanıtlayan Sayın Alkin’a günün anısına ANTGİAD Başkanı Mustafa Cengiz teşekkür hediyesi takdim etti ve yeni üyelere üyelik belgesi takdim edildi.

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir