Online Toplantı Konuğumuz Yönetim Danışmanı Haluk Ziya Türkmen “Stratejik İş Planına Bağlı Kurumsal Gelişim (Dönüşüm) Yönetimi” Konulu Sunum Gerçekleştirdi Ve Üyelerin Sorularını Cevapladı.

Online Toplantı Konuğumuz Yönetim Danışmanı Haluk Ziya Türkmen “Stratejik İş Planına Bağlı Kurumsal Gelişim (Dönüşüm) Yönetimi” Konulu Sunum Gerçekleştirdi Ve Üyelerin Sorularını Cevapladı.
Antalya Genç İşinsanları Derneği (ANTGİAD) Online üye toplantı konuğu Yönetim Danışmanı Haluk Ziya Türkmen oldu.
Stratejik İş Planına Bağlı Kurumsal Gelişim (Dönüşüm) Yönetimini anlatan konuk Haluk Ziya Türkmen “Kurumsal Gelişim çalışmalarını başarılı kılmak çeşitli zorluklar içerir. Hayat devam eder, zorluklar yanı başımızdadır ancak kurumsal yapı kurma gerekleri hep önümüzde hedef olarak görünüp kaybolmaktadır. Bir jonklör gibi 3 topu 2 elimiz ile döndürmek durumundayız.
Hem dönüşmek, sürdürülebilir bir yapıya kavuşmak ve verimliliği artırmak aynı anda sağlanabilir mi ? Ne gibi dinamikler bizi etkilemektedir. Nakti ve ayni sermaye gücümüzün koruyucu zırhı olan “entelektüel sermayemiz” ne kadar güçlüdür ? Bu süreçleri ne kadar destekleyecektir? Hep beraber bir “check up dan” geçelim mi ? Şimdi kendimize soralım, neler bizim krumsal dönüşümümüzü başarılı kılacaktır?
1. Stratejik Planlama Kalitesi
2. İş Planı altyapısı – Kurumsal Modelleme ( Yönetim Modeli, Finans Modeli, İş Modeli)
3. Dijital Altyapı
4. Kalite Alt Yapısı
Bu 4 madde şirketerimizin “entelektüel sermayesi” ile direkt doğru orantılıdır. Patronlar olarak bireysel, şirketler olarak “kollektif” değerler bütünlüğümüzün detaylarında ne kadar güçlüyüz. Dönüşüme hazır mıyız ? Yoksa önce altyapı sonra kurumsal dönüşüm mü ? Yoksa iki süreç beraber olabilir mi ? Önerimiz 360 derece Hibrid bir model olarak birlikte ve eş zamanlı bir dönüşüm” diyerek sözlerine devam etti.
Online toplantı üyelerin sorularına cevap verilmesiyle son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir