Antgiad 23. Genel Kurul Toplantısı

Antgiad 23. Genel Kurul Toplantısı

Antalya Genç İşinsanları Derneği (ANTGİAD) 23’üncü Genel Kurul Toplantısı’na tek başkan adayı olarak giren Osman Sert, güven tazeledi.

Tüzükte yeniliğe giden ANTGİAD’ın yeni yönetim kurulu üyeleri de belli oldu. ANTGİAD’ın 23’üncü Genel Kurul Toplantısı, bir otelde yapıldı. Toplantıya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Taylan Dikmen, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar, Antalya Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Halil Bülbül, BAKSİFED Kurucu Başkan Yardımcısı Ersin Civan, ANTGİAD Başkanı Osman Sert, yönetim kurulu ve üyeleri katıldı.

ORTAK AKIL ŞEHRİ İLERİYE TAŞIYACAK

” Toplantı öncesinde ANTGİAD’ın yeni üyelerine plaket verildi. Divan Kurulu’nun açıklanmasının ardından Başkan Osman Sert, dernekte gerekli uyarlamaları yaparak, 3 yılda seçim yapılması için çalışma başlattıklarını anlattı. ANTGİAD ailesine 26 yeni üye kaydı yapıldığını aktaran Osman Sert, “Atatürk ilkeleri izinde, var gücüyle çalışan iş insanlarıyız. Daima üreten, geliştiren, şehre değer katan ve göreve geldiğimiz zaman 14 aydır söylediğimiz gibi yerel dinamiklerimizle birlikte üreten, geliştiren, şehrimizi daha ileriye götürmeye çalışan genç iş insanlarıyız. Biliyoruz ki ortak akılla elde edilen her fikir kıymetli ve şehri ileriye taşıyacaktır” dedi. Mikro çalışma gruplarıyla makro başarıyı elde etmeye çalıştıklarını vurgulayan Osman Sert, “Aklın ışığından faydalanarak toplumun gelişmesi için çalışan genç iş insanları olmanın ayrı gururunu taşıyoruz. Üretmiş olduğumuz 132 faaliyeti 14 aya sığdırdık. Avrupa Birliği projeleriyle dijital dönüşüm gibi yapay zeka konularını Antalya’nın gündemine taşıdık. Bu yolculukta başarılar diliyorum” diye konuştu.

STK’LARIN ŞEHRE ÇOK BÜYÜK KATKISI VAR

Kepez Belediyesi Hakan Tütüncü ise “Şehirlerdeki sivil toplum kuruluşlarının ve gönüllülük üzerine çalışan teşekküllerin şehre çok büyük katkıları vardır. İşte ANTGİAD da onlardan birisi. İlk belediye başkanlığımdan bu yana ANTGİAD’la birçok sosyal sorumluluk projesine imza attık” dedi.

DAHA ETKİLİ BİR ÇALIŞMA OLUYOR

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Şehirde her ne yapılıyorsa yapılsın, ister siyasi, ister ekonomik, ister sportif, ister sanatsal muhakkak şehirdeki sivil toplum kuruluşlarının ve iş insanlarının oluşturduğu derneklerin taşın altına elini koyması, sorumluluğu paylaşmasıyla çok daha başarılı, çok daha etkili ve çok daha hazzı yüksek bir çalışma oluyor. Konyaaltı Bölgesi’nde yaptığımız her çalışmada ANTGİAD yönetimini ve üyelerini bir paydaş olarak yanımızda görmekten dolayı sizlere hem şahsım hem de Konyaaltfmız adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ANTALYA ŞEHİRDEN ÖTE BİR ÜLKEDİR’

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ise “Antalya öylesine evrensel bir şehir ki yerli ve milli olmayı Türkiye’de en çok hak eden şehir. Kendine ait çözümlere, projelere, dünyaya açık bilime, sanat çözümlerine ihtiyacı var. Çünkü burası Antalya, Türkiye’nin cari açığına çözüm bulan, Türkiye’nin istihdamına çözüm bulan, Türkiye’nin döviz kazandırıcı gerçek milli ve yerli ve evrensel şehridir. O Yüzden Antalya bizim için şehirden öte bir ülkedir. Bu noktada sivil toplum örgütleri çok ön plana çıkıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir