‘ANTGİAD ve Bir Lider’ programının konuğu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü

‘ANTGİAD ve Bir Lider’ programının konuğu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü

Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) canlı yayın konuğu Kepez Belediye Başkanı / Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü oldu.

“ANTGİAD ve Bir Lider” Programı kapsamında ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert moderatörlüğünde gerçekleşen programda başarıya giden yolcuğunu anlattı.

Sayın Tütüncü;”. Uzun süreli hedefler koymak, yürüdüğünüz yolda çok önceden planlar yapmak bunlar çok önemli. Hayat bir öğretmen her gün bize yeni şeyler öğretiyor, hayatın içerisinde sürekli öğrenerek sürekli gelişerek kendimizi geliştirerek yol yürümenin inanılmaz mutluluk verdiğini ifade etmekteyim. Çok okumayı, çok görmeyi, çok gezmeyi, insanların tecrübelerinden faydalanmayı, farklı gönüllere açılmayı, insanı okumayı, insan sevgisini yüreğimizde yeşertmeyi çok çok önemsiyorum. Bütün bunları birleştirmeliyiz diye düşünüyorum. Ama mutlaka çok çalışmaktan geçiyor. Çok çalışarak hayallerimi gerçeğe dönüştürmeye çalışıyorum. Biz bunları yaparken aslında ülkemize hizmet etmiş oluyoruz, bu makamlar gelip geçici. Aslında makamlar kalıcıdır, insanlar makamlardan gelir geçerler. Millete hizmet bayrak yarışı gibidir önemli olan millet kazansın. Bizim bırakacağımız en önemli miras tertemiz bir isim dedi.

Neden siyaset?

Siyaset topluma bir yön verme sanatı, topluma gelecek projeksiyonu armağan etme sanatı, vatana millete memlekete bir ufuk gösterme alanı. Dolayısıyla böyle olduğu için bende içinde yaşadığım topluma ait olduğum millete ve bu üzerinde yaşadığımız güzel vatana hizmet edebilme noktasında kendimce en verimli alanın bu alan olduğunu gördüm ve o sebepten dolayısıyla da siyasette var olmam gerektiğini düşündüm. Türkiye bir hukuk devleti ve siyasette hukuk zemininde yapılıyor. İyi bir siyasetçinin iyi bir hukuk bilgisi olmasına hayatın içinde çok ihtiyaç olduğunu düşünerek lisans eğitimimde Hukuk Fakültesini tercih ettim.

Okumak bireysel gelişimin yegâne unsurlarından bir tanesi diyen ANTGİAD başkanı Osman Sert;

Anıtkabir Derneği’nin yapmış olduğu 24 ciltlik bir çalışmayla ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün okuduğu kitaplar serisi var. Orada görüyoruz ki 57 yıllık yaşantısına 3998 adet kitap sığdırmış ve bunları okumuş. Sizin de okumaya çok önem verdiğinizi kitap sevginizi biliyoruz Cemil Meriç Projesi de bu düşüncenin sunucu mudur diye sordu.

Sayın Tütüncü; “Antalya’nın en büyük halk kütüphanesi olacağını 200 binden fazla kitabı bünyesinde barındırabilecek. Okuma sevgisini bambaşka seviyeye çıkaracak bu eser kitap tutkunlarının arayıp da bulamadığı bir mekan olacak. Eski bir fabrikanın yıkılmaya yüz tutmuş trafo binasını alıp bambaşka bir seviyeye getirerek Antalya’nın kitap okunacak çok güzel bir mekanı haline getirdik.  2023 yılında Kepez’ de 16 yeni kütüphane hedefimiz var. Bunlardan bir tanesini de birlikte gerçekleştirmiş olacağız ANTGİAD’ın birbirinden değerli yöneticileriyle, kıymetli iş insanlarıyla kalplerimizi birleştirdik geçen yıl Cem Karaca adına güzel bir gençlik kütüphanesi yapalım istedik ANTGİAD ile gönül gönüle oluşturduğumuz bu kütüphane 5 Temmuz da açılsın istiyoruz. Tabi bu birlikte yaptığımız projelerden sadece bir tanesi bu anlamda ANTGİAD’ın tüm üyelerine gönülden yürekten kocaman bir teşekkürü borç biliyorum, çünkü ANTGİAD’daki çok değerli arkadaşlarımız sosyal sorumluluk bilinci içerisinde hareket eden sadece kasasını düşünen değil aynı zamanda toplumu düşünen toplumla birlikte gelişmeyi hedefleyen bir yapıya sahipler bu çok takdir edilesi durum hepinizi ayrı ayrı gönülden tebrik ediyorum. Sizin gibi insanların şehirlerimiz açısından ne kadar önemli olduğunu her vesilede ifade ediyorum. Bugüne kadar ANTGİAD’la beraber projeler meydana getirmek bizim için çok büyük bir mutluluktu. Yer yer bize de ilham oldunuz. Sizin bulunduğunuz her ortamın güzelleştiğini de görüyorum. ANTGİAD yıldan yıla güçlenerek yoluna devam ediyor. Geniş gönüllülüğünüz için, beni buraya davet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum “ dedi.

Canlı yayın gelen sorulara cevap verilmesiyle son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.